Dining Impossible bu yıl Ermenistan’da!

Film yapımcısı ve mutfak elçisi Kristian Brask Thomsen’in ev sahipliğinde gerçekleşen Dining Impossible, üç gün boyunca jet set gurmeler ve uluslararası ünlüler eşliğinde, dünyanın en iyi mutfaklarını keşfediyor. Forbes tarafından en iyi akşam yemeği partisi ve VICE tarafından en çılgın olarak adlandırılan Dining Impossible 13 yıldır düzenleniyor. Bu yıl Kristian Brask Thomsen Dining Impossible’de  27-30 Nisan arasında konuklarını antik toprakları keşfedecekleri Ermenistan’da ağırlıyor.

Geçtiğimiz yıl San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde prömiyeri yapılan Michelin Stars: Nordic by Nature filminin de yapımcısı Kristian Brask Thomsen aynı zamanda büyük yemek filmlere de imza atıyor.  

Forbes tarafından en iyi akşam yemeği partisi ve VICE tarafından en çılgın olarak adlandırılan Dining Impossible 13 yıldır düzenleniyor. İlkini 2009’da Kopenhag’da gerçekleştirdiği etkinlikte Thomsen politikacıları, kraliyet ailesi üyelerini, jet sosyeteyi ve rock yıldızlarını bir araya toplayarak tadım menüleri ve en iyi şaraplar ile gastronomik bir şölen yarattı. Dining Impossible 2012’de ise New York City, Chicago, Lima, Hong Kong, Barselona ve San Sebastian’a uzanarak uluslararası bir etkinlik hâline geldi.

2019’daki DI:JET versiyonu.

Her yıl uluslararası bir misafir grubunu belirli bir şehirdeki en iyi restoranlara götürmek fikriyle gerçekleşen Dining Impossible pandemiden hemen önce DI:JET. verisyonu ile 10. Yılını kutladı. 4 gün süren etkinlikte 14 misafir Roma’daki 3 Michelin yıldızlı La Pergola restoranında bir araya geldi. Gastronomik ziyafet İtalya’daki Osteria Francescana, İspanya’daki El Celler de Can Roca ve Fransa’daki Mirazur’da devam etti. Kapanışı ise Monte-Carlo’da bir casino partisi ile sona erdi. Pandemi sebebiyle ara verilen Dining Impossible 2021’de Faroe Adaları’na düzenlediği gezi ile geri döndü. Misafirler iki direkli eski bir yelkenliyle su üzerinde bir mağara konserine yelken açarken havyar yemenin lüksünü yaşadı.

Faroe Adaları’ndaki Dining Impossible yemeklerinden biri.

Bu yıl Kristian Brask Thomsen Dining Impossible’de konuklarını antik toprakları keşfedecekleri Ermenistan’da ağırlıyor. 27-30 Nisan arasında gerçekleşecek etkinlik, ülkenin mağaraları, el yazmaları, dini, İpek Yolu üzerindeki engebeli dağların yanı sıra caz kulüpleri, et ziyafetleri, kokteyl barları, el değmemiş şarap imalathaneleri, Las Vegas’a benzeyen Doğu Avrupa partileri, 320 metre yükseklikteki teleferikleri, güneşte pişirilen alabalıklar ve nefes kesici helikopter gezileri ile konuklara unutulmaz bir deneyim yaşatacak.